دایی: تنها به پرسپولیس و موفقیت‌اش فکر می‌کنم...

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، در گفت و گویی با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به سوالات ما پاسخ داد:


دل‌مان برای دیدن چنین جو با نشاطی که امروز (پنجشنبه) در تمرینات دیدیم تنگ شده بود؛ به خصوص بعد از بازی برابر ابومسلم! این فضای شاد با یک قهرمانی تکمیل خواهد شد؟

به امید خدا همین طور خواهد شد. تمام این مسائل بستگی به شرایط بازیکنان‌مان دارد. اگر آنها خوب کار کنند به طور حتم تمرینات ما هم با نشاط‌تر هم می‌شود. متأسفانه بعد از بازی برابر ابومسلم چون نتیجه بدی گرفته بودیم، به خاطر همین کمی ساکت‌تر در تمرین حاضر می‌شدیم. امروز اما تمرین خوبی بود و ما ریکاوری داشتیم.

بنابراین پایان فصل خوبی در انتظار پرسپولیس خواهد بود؟

ما کار خودمان را انجام می‌دهیم. آخر فصل است و به امید خدا می‌رویم تا دو بازی باقیمانده را با پیروزی به پایان برسانیم تا فصل را به خوبی و خوشی به پایان برسانیم.

از جو و شرایط جانبی بازی صحبت می‌کنید؟

اول از همه باید خدا را شکر کنیم که موفق شدیم یک بازی سخت را با پیروزی پشت سر بگذاریم. به نظر من این بازی از بازی برابر تراکتورسازی شرایط دشوارتری داشت. در آن بازی تنها تراکتورسازی بود که تشویق شد، اما برابر فولادگستر با پرتاب سنگ و کلوخ و انواع کارها می‌خواستند بازی را خراب کنند و تیم ما را تحت فشار قرار دهند.

اما پرسپولیس توانست از زیر باران سنگ به یک پیروزی دلچسب برسد!

من متأسفم برای مسئولین برگزاری بازی که اجازه دادند به راحتی یک نیمه بازیکنان پرسپولیس با ترس و لرز روی نیمکت بنشینند و یا درون زمین بازی کنند. واقعا شرایط اصلا مساعد نبود و من به بازیکنان‌ام که در آن شرایط سخت یک بازی خوب و محکم به نمایش گذاشتند تبریک می‌‌گویم و اعتقاد دارم پیروزی در این دیدار کمترین حق ما بود که به آن رسیدیم.

برابر تراکتورسازی این مردم (تبریزی‌ها) از شما تقدیر کردند، اما برابر فولادگستر به شما اهانت می‌کردند! علت این دوگانگی چه بود؟

شما نگاه به جو ورزشگاه نکنید که به من می‌گفتند بی‌غیرت! شاید آن روز فوتبال دوستان تبریزی دوست داشتند من پرسپولیس را رها کرده و تیم را طوری ارنج می‌کردم که فولادگستر پیروز می‌شد، چون از تبریز می‌آید. شاید آن موقع می‌شدم باغیرت! اما غیرت این بود که من بالای سر پرسپولیس ایستادم و تا زمانی هم که با این تیم قرارداد دارم با جان و دل به کارم ادامه خواهم داد و برای موفقیت پرسپولیس هر چه در توان دارم خواهم گذاشت.

خیلی از تلخی‌های حاشیه‌ای این بازی گفتیم و شنیدیم؛ حالا از شیرینی‌های این پیروزی دلچسب صحبت می‌کنید؟ برای سردست گرفتن جام قهرمانی چه کار اضافه‌ای باید انجام بدهید؟

پیش از این هم گفته‌ام که ما 50 درصد راه رفته‌ایم و بازی سختی را در تهران پیش‌رو داریم. به هیچ عنوان حریف را دست کم نخواهیم گرفت و با تمام قدرت و توان می‌آییم که به امید خدا تیم پیروز میدان باشیم و جام قهرمانی را با پیروزی بالای سر ببریم. این کوچک‌ترین پاداشی است که پرسپولیس در این فصل می‌تواند بگیرد و کوچک‌ترین هدیه‌ای است که پرسپولیس می‌تواند به هوادارانش بدهد و فصل را با یک پیروزی خوب و یک قهرمانی به پایان برساند.

سرمربی فولادگستر مدعی شده می‌توانستند پرسپولیس را شکست بدهند و برای بازگشت برنامه خواهند داشت!

من برای آقای کاظمی احترام خاصی قائل هستم، اما فکر کنم حتی اگر همان شرایط بازی در تبریز را به وجود بیاورند و با سنگ و کلوخ بیایند، با اختلاف یکی، دو گل بازنده خواهند بود، وگرنه از لحاظ کیفیت فوتبال پرسپولیس خیلی بالاتر از تیم فولادگستر خواهد بود. با این حال من منکر بازی خوب فولادگستر در تبریز نمی‌شوم. در آن شرایط چند موقعیت هم نصیب‌شان شد که این موقعیت‌ها برای ما نیز پیش آمد. علیرضا محمد یک بار با دروازه‌بان حریف تک به تک شد؛ حمید علی‌عسگر تک به تک شد؛ پنالتی را گل نکردیم و چند ضربه سر خوب زدیم که دروازه‌بان حریف توپ را دفع کرد

داوری بازی چطور بود؟

فکر می‌کنم در چند صحنه که فولادی‌ها صاحب موقعیت شدند، کمک داور بازی اعلام آفساید نکرد و چند صحنه هم آقای افشاریان بی‌دلیل به بازیکنان من کارت نشان داد.

می‌توان به مورد ابراهیم شکوری اشاره کرد؟

زمانی که بازیکن مصدوم می‌شود و به زمین می‌افتد چه باید کرد؟! ابراهیم شکوری بایدMRI بگیرد تا ببینیم در چه وضعیتی قرار دارد. در حالی که او روی زمین افتاده بود، داور ادامه بازی داد و نشان داد اصلا به فکر سلامتی بازیکن نیست. اگر ابراهیم شکوری قصد اتلاف وقت داشت که او را از زمین بیرون نمی‌آوردم. داور باید به این مسائل اهمیت بدهد. متأسفانه در بعضی از صحنه‌ها بطور کلی سوت‌ها به ضرر ما بود. 4 دقیقه نیمه اول وقت اضافه گرفت که بیشتر از 5 دقیقه شد و نیمه دوم هم 5 دقیقه گرفت که بیشتر از 5 دقیقه شد. انگار داور دوست نداشت سوت بزند.

قرار بود بازیکنان دو اخطاره در جام حذفی محروم شوند؛ اما شب قبل از بازی ناگهان قانون عوض می‌شود و به این ترتیب نفرات محروم حریف اجازه بازی می‌گیرند!

از روز اولی که وارد جام حذفی شدیم به ما اعلام کردند بازیکنان 2 اخطاره از بازی بعد محروم خواهند شد. روز قبل از بازی هم لیست یک اخطاره‌هایمان را به ما دادند. حالا این لیست به چه درد من می‌خورد! من کاری به این مسائل ندارم، ما کار تمرینات‌مان را دنبال می‌کنیم و شما هستید که باید این مسئله را پیگیری کنید که چگونه می‌شود یک شبه قانون را عوض می‌کنند!

علی دایی به غیر از پیروزی به چیز دیگری فکر نمی‌کند! بازی آخر پرسپولیس در لیگ، تأثیری در جدول ندارد؛ اما شاید بتوان گفت تقابل سرمربیان سابق تیم ملی و همچنین سوپر جام باشگاه‌های ایران خواهد بود!

من اصلا به این مسائل فکر نمی‌کنم. فقط به تیم‌ام و موفقیت‌اش فکر می‌کنم و اینکه به امید خدا شرایط را ببینیم. خودم هم دوست دارم در زمین خودمان و برابر چشم تماشاگران‌مان پیش از بازی برگشت فینال جام حذفی یک پیروزی دیگر به دست بیاوریم و سعی کنیم روحیه بازیکنان‌مان را بالا ببریم.

/ 0 نظر / 6 بازدید