با شکست امارات مقابل عربستان، راه صعود ایران دشوارتر شد ...

در دومین بازی گروه دو آسیا تیم ملی امارات در حالی که تا دقیقه 70 از تیم عربستان پیش بود، در بیست دقیقه پایانی بازی 2 گل از میهمان خود دریافت کرد و در نهایت با نتیجه 3-2 تن به شکست داد تا امیدهای عربستان برای صعود بیشتر شود.

در این بازی عبده عطیف در دقیقه 4 از روی نقطه پنالتی برای عربستان گلزنی کرد و محمد سعید و اسماعیل مطر در دقایق 39 و 45 با گلزنی برای امارات تیم میزبان را 2-1 پیش انداختند اما در دقیقه 71 فارس جمعه مدافع اماراتی دروازه خودشان را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود و دقایقی بعد از آن نیز نایف هزازی گل پیروزی بخش عربستان را به ثمر رساند.

عربستان با این پیروزی و قرار گرفتن در رده سوم جدول، به جمع  مدعیان صعود پیوست و کار ملی پوشان کشورمان در راه رسیدن به جام جهانی دشوارتر شد.

این نتیجه، تیم ملی کشورمان را از رده سوم جدول نیز دور کرد و شانس ایران را برای حضور در بازی پلی آف با تیم سوم گروه یک کاهش داد.

در دیگر دیدار دیروز گروه دو، تیم ملی کره جنوبی با نتیجه 1-0 بر کره شمالی غلبه کرد.

در جدول رده بندی این گروه، تیم کره جنوبی با 11 امتیاز از 5 بازی در صدر قرار گرفت، تیم های کره شمالی و عربستان با 10 امتیاز از 6 بازی به ترتیب دوم و سوم شدند و ایران با 6 امتیاز از 5 بازی و امارات با 1 امتیاز از 6 دیدار در رده های چهارم و پنجم ایستادند.

در گروه یک آسیا نیز، دیشب استرالیا 2-0 ازبکستان را شکست داد و بحرین با یک گل قطر را مغلوب کرد.

در این گروه، استرالیا با 13 امتیاز از 5 بازی صدرنشین است، ژاپن با 11 امتیاز از 5 بازی در رده دوم قرار دارد، بحرین با 7 امتیاز از 6 بازی سوم است و تیم های ازبکستان و قطر با 4 امتیاز از 6 دیدار در رده های چهارم و پنجم قرار دارند.

بدین ترتیب تیم ملی استرالیا از 3 بازی آینده خود تنها به یک امتیاز نیاز دارد و ژاپن نیز با کسب 3 امتیاز صعود خواهد کرد.

دور بعدی مسابقات مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا از 16 خرداد آغاز می شود و تیم ملی کشورمان باید در پیونگ یانگ به دیدار کره شمالی برود.

/ 0 نظر / 3 بازدید