آمده‌ام جای آقای گل فوتبال ایران را بگیرم...

هروه اوسال مهاجم 22 ساله و بورکینافاسویی پرسپولیس در خصوص حضورش در فوتبال ایران، سابقه بازی در تیم‌های مختلف و شرایط پرسپولیس و فوتبال ایران گفت و گویی انجام داد که در زیر می‌خوانید: 

* فوتبال خود را از کجا شروع کردید؟ 

من از سن کم فوتبال خودم را از باشگاه های بورکینافاسو آغاز کردم و خوشبختانه در این سن به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ام. 

* سابقه حضورتان در تیم‌های مختلف را بازگو کنید؟ 

ابتدا در تیم سانس فورماسیون بورکینافاسو که یک تیم دسته یکی کشورم است به میدان رفتم. تیم فورماسیون بزرگترین باشگاه در بورکینافاسو است. سپس به تیم اف ث بروکسل رفتم و همچنین در تیم‌هایی مثل سالزبورگ و ردبولز اتریش با توجه به سن کم به میدان رفتم. 

* چطور شد که به تمرینات پرسپولیس آمدید؟ 

وقتی متوجه شدم پرسپولیس در آلمان تمرین می‌کند با هماهنگی‌هایی که انجام دادیم به تمرینات این تیم آمدم. نمی‌دانستم در چه تیمی می‌خواهم عضویت پیدا کنم اما می‌دانستم که باید با چهره‌ای جدیدی از فوتبال در آسیا آشنا شوم. 

* دلیل اینکه دایی تو را آنقدر زود انتخاب کرد چه بود؟ 

دایی چون شخص بزرگی در فوتبال آسیا و حتی آلمان است می‌داند که یک مهاجم باید در خط حمله چه فاکتورهایی داشته باشد. او در تمرینات خصوصیات من را متوجه شد. 

* آیا می‌شود با یک نیمه بازی و یک تمرین یک مربی را راضی کرد؟ 

قبول دارم بازی‌ها و تمریناتی که در آن چند دقیقه انجام دادم در سطح بالایی نبود اما حتما دایی در من فاکتورهایی دید که من را انتخاب کرد. مطمئن باشید در ایران و در تمرین پرسپولیس خودم را بیشتر به خبرنگاران ایرانی ثابت خواهم کرد چون به خودم اعتماد دارم. 

* از فوتبال ایران شناختی دارید؟ 

راستش را بخواهید زیاد با فوتبال ایران آشنایی ندارم. 

* پرسپولیس چطور؟ 

پرسپولیس را تا حدودی می‌شناسم چون تمرینات این تیم در آلمان دیده‌ام و برخی از بازی‌های این تیم در لیگ قهرمانان آسیا را نیز دیده‌ام. 

* می‌دانید پرسپولیس تیم بزرگی است؟ 

بله. این تیم، تیم بزرگی است. من هر چه دارم برای تیم خودم یعنی پرسپولیس انجام می‌دهم و زود در دل هواداران قرار خواهم گرفت. به شما ثابت می‌کنم انتخاب دایی درست بود و اشتباه نکرده است. به اعتماد دایی هم جواب مثبتی می‌دهم. 

* قرارداد شما 2 ساله است؟ 

بله. قرارداد من 2 ساله است و مبلغش را باید از باشگاه پرسپولیس بپرسید. 

* می‌دانید جای بازیکنی مثل خلیلی که مدتی آقای گل فوتبال ایران بود به پرسپولیس آمده‌اید؟ 

بله. دیروز متوجه شدم جای خلیلی که بازیکن بزرگی به پرسپولیس آمدم. من آمده‌ام تا جای خلیلی را پر کنم. درست است آقای گل ایران از پرسپولیس رفته و یکی باید جایش را پر کند که امیدوارم آن فرد من باشم. البته نیاز به کمک هواداران پرسپولیس دارم. 

* در جلسه‌ای که با دایی و کاشانی داشتید چه گذشت؟ 

دایی و کاشانی به دنبال هدف‌های بزرگی در پرسپولیس هستند که همه آن را برای من توضیح دادند.حالا با این تفاسیر سعی می‌کنم بهترین عملکرد را به نمایش بگذارم. من 22 ساله هستم و سن کمی دارم و بسیار جویای نام خواهم بود. امیدوارم پرسپولیس و قراردادی دو ساله‌ای که با این تیم دارم برای من خوش یمن باشد. 

* در پایان اگر حرفی دارید بگویید؟ 

برای شروع بازی‌ها لحظه شماری می‌کنم و امیدوار هستم اول به هدفم برسم که در ترکیب اصلی جا پیدا کنم و سپس به سایر اهداف خودم در پرسپولیس بزرگ برسم. سعی می‌کنم با مطالعه بیشتر بر روی پرسپولیس و فوتبال ایران بتوانم راحت‌تر در رقابت‌های مختلف به میدان بروم. 

/ 0 نظر / 7 بازدید