مردی‌که دیگر نمی‌خندد...

رونالدینیو در بارسلونا خوشبخت بود. به افتخارات تیمی و فردی زیادی می‌رسید، درآمد خوبی داشت،‌ مشهور بود و دوستان خوبی در کنار خود می‌دید. رونی آن روزها در بهترین باشگاه دنیا توپ می‌زد و از زندگی لذت می‌برد. باشگاه کاتالان نیز از دراختیار داشتن چنین ستاره‌ای بسیار راضی بود، تا اینکه روزی رسید که نوکمپ شروع به اذیت کردن ستاره برزیلی‌اش نمود. همین جا بود که معجزه فوتبال رونی در جمع آبی اناری‌پوشان به پایان رسید. عشق و علاقه زیاد رونالدینیو به باشگاه کاتالان، تغییر شکل داد و از سوی دیگر سران باشگاه نیز از او و مدیر برنامه‌هایش خواستند تا به دنبال باشگاه دیگری باشد. تمام این اتفاقات در ماه ژوئن امسال رخ داد و در نهایت در ششم جولای، رونی به میلان پیوست. روزهای اول حضور رونالدینیو در میلان با شادی و خوشی زیادی برای او همراه بود. ستاره برزیلی پس از مدت‌ها رکود، ‌دوباره می‌درخشید و گلزنی می‌کرد. رونی به روزهای خوبش بازگشته بود ولی این خوشی دیری نپائید. نیمکت‌نشینی در ۴ دیدار اخیر میلان، ستاره برزیلی را کلافه کرده و به همین دلیل روبرتو دی اسیس، برادر و مدیر برنامه‌های رونالدینیو به میلان سفر کرده تا از مسئولان روسونری در مورد نیمکت‌نشینی برادرش توضیح بخواهد و در این میان گالیانی تقصیر را برگردن آنچلوتی می‌اندازد: «رونالدینیو یکی از اسطوره‌های فوتبال دنیاست و می‌بایست از او محافظت کنیم. آنچلوتی می‌باید راهکار و راه‌حلی برای این مسئله بیابد».
نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که پس از تابستان سال ۱۹۸۴ که مارادونا به باشگاه ناپولی پیوست، ‌هیچ ستاره دیگری در حد و اندازه‌های رونالدینیو به فوتبال ایتالیا نیامده و این در حالی است که مارادونا پس از پیوستنش به ناپولی افت چشمگیری داشت و هرگز نتوانست مارادونای سابق باشد ولی رونالدینیو پس از پوشیدن پیراهن روسونری بار دیگر به روزهای اوجش بازگشت و عملکرد خارق‌العاده‌ای را از خود به نمایش گذاشت.
با این وجود و پس از افسردگی‌ای که در اواخر حضور رونی در بارسا، گریبانگیر او شده بود، ‌او اکنون دیگر در میلان هم نمی‌خندد. نیمکت‌نشینی‌های پیاپی او که از زمان آمدن و درخشش دیوید بکام در روسونری افزایش یافته، اصلا به مذاق ستاره برزیلی سازگار نیست و به همین دلیل هم از مسئولان باشگاه میلان در این رابطه توضیح خواسته است. این در حالی است که ستاره برزیلی در اوایل رقابت‌های این فصل سریA نمایش بسیار خوبی داشت و با به ثمر رساندن ۷ گل توانست اعتماد آنچلوتی را به خود جلب کند ولی با آمدن دیوید بکام و اضافه شدن او به پاتو و کاکا، رونالدینیو فرصت چندانی برای درخشش در زمین مسابقه پیدا نمی‌کند. شاید رونالدینیو نیز دیوید بکام را مقصر فراموش شدن خود بداند، چرا که با از راه رسیدن ستاره انگلیسی بود که نقش جادوگر خندان در میلان کمرنگ و کمرنگ‌تر شد. او رقابت‌های این فصل را به عنوان بازیکن ثابت و زوج مکمل کاکا آغاز کرد ولی اکنون مبدل به مهره نیمکت‌نشین تیم آنچلوتی شده است.
کارلو آنچلوتی نیز از ناراحتی رونالدینیو مطلع است: «رونالدینیو هم مثل تمام بازیکنان دیگری که به بازی گرفته نمی‌شوند و نیمکت‌نشین هستند، عصبانی است ولی او بازیکن باهوشی است و اوضاع و شرایط تیم را درک می‌کند. رونالدینیو قطعا در باقی مانده فصل، بازیکن بسیار کاربردی و مفیدی برای میلان خواهد بود و همان‌طور که در اوایل فصل نیز بسیار موثر واقع شد،‌ باز هم در ترکیب روسونری به درخشش خود ادامه خواهد داد». البته این طور به نظر می‌آید که نیمکت‌نشینی رونالدینیو برای سران روسونری نیز چندان خوشایند نیست و آدریانو گالیانی رئیس باشگاه میلان در گفت‌وگویی با گاتزتا دلوسپورت، ناراحتی‌اش از این موضوع را بسیار صریح ابراز کرده و آنچلوتی را مقصر اصلی این ماجرا دانسته است: «ما باید تحت هر شرایطی این دلخوری را برطرف کنیم و رونالدینیو را دوباره خوشحال نمائیم. او ستاره بزرگی است و این را در هفته‌های اولی که به تیم ما آمد، ثابت نمود. لازم است تا تعادل تاکتیکی در تیم پیاده شود تا بتوان از بازیکنانی مثل پاتو، کاکا، سیدورف و رونالدینیو در کنار هم و به بهترین نحو استفاده کرد. چرا که این بازیکنان هم، قهرمانان خارق‌العاده‌ای هستند. رونالدینیو هم یکی از اسطوره‌های فوتبال دنیاست و آنچلوتی برای حل این مشکل می‌بایست بیندیشد و راه حل مناسبی بیابد».
● سیتی همچنان به دنبال رونالدینیو
البته شاید می‌بایست راه حل این مشکل را در لیگ انگلستان جست. چرا که مارک هیوز، با اتکا به سرمایه هنگفت روسای باشگاه سیتی به دنبال آن است تا تیمی‌ کامل و منسجم را برای ادامه حضور در رقابت‌های لیگ برتر ببند. او در صدد است تا با خرج مبالغ هنگفت ستاره‌های پرآوازه را به باشگاه سیتی بیاورد. مسئولان منچسترسیتی حاضر بودند تا تحت هر شرایطی کاکا را به میلان بیاورند و این در حالی است که از تابستان امسال، ‌زمزمه‌های فراوانی را برای به خدمت گرفتن جادوگر خندان نوکمپ آغاز کرده بودند. هر چند که آرزوی آنها محقق نشد و رونالدینیو در نهایت به سن سیرو رفت ولی شاید اکنون زمان مناسبی باشد تا بتوانند دومین خرید جنجالی خود، پس از به خدمت گرفتن روبینیو انجام دهند. آنها در تابستان سال ۲۰۰۸ نیز با استفاده از شرایط نامطلوب روبینیو در برنابئو و با ارائه پیشنهادی جالب توجه موفق شدند تا این ستاره برزیلی را که در آستانه پیوستن به چلسی قرار داشت را به منچستر بیاورند و اکنون به دنبال آن هستند تا این نقشه را در مورد رونالدینیو نیز پیاده کنند. این اتفاقی غیر قابل پیش‌بینی است و ممکن است با ارائه پیشنهادی قابل توجه، ‌رونالدینیو در نهایت به لیگ برتر بپیوندد. با توجه به بدرفتاری‌هایی که در هفته‌های اخیر با رونی صورت گرفته، چندان بعید نیست که در آینده‌ای نه چندان دور ستاره برزیلی را در تیم دیگری ببینیم و این موضوع ممکن است موجبات پشیمانی سران سن سیرو را فراهم آورد.
/ 0 نظر / 3 بازدید