تاریخ حکایت از برتری سرخپوشان دارد..

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس،  اولین دیدار پرسپولیس مقابل نماینده عربستان 27 تیر ماه 1370 با قضاوت سوکوهارا از ژاپن در ریاض انجام شد که دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

دومین دیدار در مرداد ماه 1370 در چارچوب مرحله برگشت نیمه نهایی جام در جام آسیا در تهران برگزار شد که پرسپولیس با تک گل دقیقه 62 فرشاد پیوس مقابل الهلال به برتری رسید و راهی فینال این رقابتها شد. آل عبدا... بعنوان داور در حضور یکصد هزار تماشاگر قضاوت کرد. سیلهو مربی برزیلی هدایت تیم حریف را بر عهده داشت.

در آبان 1371 تیم پرسپولیس در تهران در چارچوب مسابقات جام در جام آسیا به مصاف تیم الاتحاد عربستان رفت و با تک گل حمید درخشان با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید و در دیدار برگشت تیم پرسپولیس با گل از راه دور کلهر به تساوی یک بر یک رضایت داد و دوباره فینالیست شد.

در آبان 1375 در دوحه و در چارچوب مسابقات باشگاههای آسیا تیم پرسپولیس به مصاف النصر عربستان رفت و با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد. ادموند بزیک و خداداد عزیزی برای پرسپولیس و اوهن کندی (3 گل) زننده گلهای این دیدار بودند.

سوم اسفند 1376 در طرابلس تیم پرسپولیس در چارچوب جام باشگاههای آسیا به مصاف تیم الهلال رفت و با گل زیبای مهدی مهدوی کیا با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.

در فروردین 1377 پرسپولیس در هنگ کنگ به دیدار الهلال رفت و با نتیجه 4 بر یک مغلوب شد. سامی الجابر و احمد دوساری هر کدام دو گل برای حریف به ثمر رساندند و شاهرودی زننده تک گل پرسپولیس بود.

در بهمن ماه 1378 تیم پرسپولیس و الهلال در ریاض با داوری کامی کاوا از ژاپن به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در اسفند ماه 1379 و در چارچوب جام باشگاههای آسیا در تهران تیم پرسپولیس و الاتحاد عربستان به تساوی بدون گل رسیدند.

21 اسفند 1379 تیم پرسپولیس با گلهای علی کریمی، علی انصاریان و حامد کاویانپور با نتیجه 3 بر یک تیم الهلال را در هم کوبید.
نکته جالب توجه اینکه پرسپولیس تاکنون در عربستان بازنده نبوده است.

گفتنی است؛ تیم های پرسپولیس و الشباب عربستان روز سه شنبه بیست و هفتم اسفند ماه در شهر ریاض و در ورزشگاه ملک فهد از ساعت 20 به مصاف هم می روند.

/ 0 نظر / 14 بازدید